Критикувати не робити Програма по Біомеліорація в дії!
В рамках виконання заходів Програми «Створення природно - штучного біомеліоративного комплексу для забезпечення ефективної експлуатації водних об’єктів Кілійського міжрайонного управління водного господарства », 04.12.2020 Виконавцем робіт з біомеліорації - ТОВ «Єрмак» в присутності представників Управління та розробників вищезазначеної Програми - НДІ «Держводекологія» було проведено вселення риб - біомеліорантів в канал Дунай-Сасик.
Напередодні означені заходи були проведені Виконавцями і на інших водних об’єктах Управління, які також висвітлювались на сторінці facebook.
Програма «Створення природно-штучного біомеліоративного комплексу для забезпечення ефективної експлуатації водних об’єктів Кілійського міжрайонного управління водного господарства» затверджена НДІ «Держводекологія» від 10 березня 2020, погоджена Кілійським МУВГ від 08 травня 2020 року та отримала позитивну рецензію від Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, перейшла в фазу практичного виконання. Укладені договори по біологічному очищенню (біомеліорації) на всі водні об’єкти Кілійського МУВГ на які розроблена Програма. В ході впровадження Програми виникають питання щодо деяких важливих моментів із її реалізації. Для вирішення їх Кілійським МУВГ 05.12.2020 року було організовано та проведено семінар із запрошенням Виконавців Програми та Розробника.
Директором НДІ « Держводекологія » Сидоренко О.В., було висвітлене питання актуальності розроблення Програм ПШБК для збереження та відтворення стану екосистем водних об’єктів, які передбачають мінімізацію формування цілої низки біологічних загроз ефективної експлуатації водних об’єктів Управління, а саме: заростання масового розвитку фітопланктону, що формується з обростань водоростями всіх елементів водойм та ГТС, внаслідок чого погіршується якість води та супроводжується в поливний період критичними рівнями води в аванкамерах насосних станції, потрапляння водоростей та очерету в насосно - силове обладнання. Цвітіння води погіршує гідробіологічний стан водойм та викликає структурні зміни в їх екосистемі!Одним із ефективних та іноваційних методів боротьби з водоростями є– ротація «вселення» рослиноїдних видів. Такі види риб, як: товстолоб, короп, білий амур є біологічними меліораторами водойм. Ці риби у процесі своєї життєдіяльності активно споживають водну рослинність і водорості. В результаті чого суттєво зменшується чисельність зелених та синьо-зелених водоростей і покращується якість води в тому числі і по інших показниках, відновлюється баланс екосистеми.
Науковим співробітником Державної академії післядипломної екологічної освіти та управління Коротецьким В. П., доведено присутнім інформацію щодо практичної реалізації Програми. Зазначено, що Науково-дослідним інститутом «Держводекологія» для реалізації розробленої ними Програми розроблена і «МЕТОДОЛОГІЯ запобігання біологічним загрозам (біоперешкодам) водних екосистем, шляхом формування природно - штучного біомеліоративного комплексу», яку передано Виконавцям робіт з біомеліорації.
НДІ « Держводекологія», як розробник Програми та Методології, здійснює науковий супровід по виконанню заходів з біомеліорації, про що підписані відповідні договори.
На семінарі були обговорені і інші проблемні питання, які стосуються біомеліорації.