Середа, 24.04.2019, 05:41
Вітаю Вас Гость | RSS
----------
Контакти
Адреса:
68300, м. Кілія,
вул. Богдана Хмельницького, 78
тел./факс:
(04843) 4-11-78,
e-mail:
kilyvh@ukr.net
Пошук
Статистика
Форма входу


Здійснення державного моніторингу.


        

         Відділ водних ресурсів та водокористування Кілійського УВГ координує виконання програми галузевого водогосподарського  моніторингу згідно з вимогами Постанов Кабінету Міністрів України від 30.03.98р. за №391 «Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля», наказу Держводгоспу від 22.02.99р. за №16. Вказані роботи забезпечують постійне спостереження за якістю поверхневих та дренажних вод для коригування управлінських справ для забезпечення охорони, відтворення водних ресурсів, раціонального використання їх у народно - господарському комплексі.
Моніторинг включав  стаціонарні спостереження за водним, рівенним режимом  та якістю води Дракулівського водосховища, озера Китай, р.Дунай, в скидних , підвідних каналах зрошувальних систем.
Згідно функціональних повноважень відділ проводив оперативний контроль за:
- виконанням вимог ВКУ згідно ст. 89 водокористувачами  у прибережних   смугах;
- веденням  моніторингу по  Дракулівському водосховищу, озеру Китай,  підвідних каналах  до насосних станцій ,скидних  ( щоденні вимірювання рівнів води, щомісячні  та додаткові відбори проб води, контроль якості води);
-  щоденним спостереженням  рівня води по р. Дунай у встановленому створі біля  н/ст «Кислицька»;
 -щоквартальним  відбором проб водокористувачами у скидних каналах по  випусках коллекторно–дренажних вод;
 На протязі 2013р було проаналізовано дані   дванадцяти водокористувачів, які мають дозволи на спецводокористування, по відібраних пробах  на гідрохімічний аналіз .
Щомісячно передавалась інформація до Облводгоспу по водовідведенню з водогосподарських систем, а також по балансу, рівнях та об'єму Дракулівського водосховища, аналізу  водообміну починаючи з квітня місяця  .
Проводився щомісячний  моніторинг за  санітарно-епідемічним станом   водних об'єктів та водогосподарських систем  Кілійського  району у весняно-літній період.  

Надано до облводресурсів  365 щоденних, 46 щотижневих, 12 щомісячних інформацій про водогосподарську  обстановку на системах


 Порівняльний аналіз стану водних об’єктів з визначенням  тенденції  щодо його зміни у порівнянні з минулим роком

 

    Кілійським УВГ впродовж 2013 року проводився гідрохімічний контроль на Дракулівському водосховищу, озеру Китай,  підвідних каналах  до насосних станцій ,скидних  ( щоденні вимірювання рівнів води, щомісячні  та додаткові відбори проб води, контроль якості води);

-  щоденним спостереженням  рівня води по р. Дунай у встановленому створі біля  н/ст «Кислицька»;

 -щоквартальним  відбором проб водокористувачами у скидних каналах по  випусках коллекторно–дренажних вод;

 

Згідно даних лабораторії  Кілійського групового водопроводу, яка  постійно займалася відбором проб води на хіманалізи на водозаборі з р. Дунай: відібрано  201 проба, визначено 2719 показників.  Особливих змін  якості води в р. Дунай в порівнянні з минулим роком не виявлено

  Спостерігаючи за  станом водних об’єктів   з визначенням тенденції  щодо його змін за гідрохімічними показниками слід відмітити, що  збільшився  об’єм скидів стічних вод, а об’єм забруднюючих речовин  в р. Дунай в порівнянні з минулим роком зменшився.

 Якщо в 2012р було скинуто 30,93 млн.куб.м. стічних вод та 2099,9т  забруднюючих речовин , то в 2013р – 34,80 млн.куб.м стічних вод – 2050,6т забруднюючих речовин.

В зв”язку з низьким рівнем води в Дракулівському водосховищі та відсутністю коштів на поповнення його до НПР мінералізація води  знаходилась  на протязі поливного сезону  в межах 0,8-1,4 г/л в 2012 році 0,8-1,7 г/л .  В поливний період   вода була  придатною для зрошення с/х культур.

 В цілому особливих змін стану водних об’єктів не помічено.


Аналіз використання  коштів, виділених за бюджетною программою КПКВ 5001060 на здійснення моніторингу вод

По программі КПКВ5001060 кошти на здійснення моніторингу вод з державного бюджету не виділялися.

----------


GISMETEO: Погода м.Кілія

КМУВГ © 2019 |