Saturday, 02.07.2022, 23:20
Вітаю Вас Гость | RSS
----------
Канал  " Міжколгоспний"

Канал  " Міжколгоспний" здійснює водоподачу з річки Дунай  на Татарбунарську зрошувальну систему  і є самопливним каналом. Окрім цього, по каналу " Міжколгоспний" для водообміну здійснюється подання води в Стенцівсько-Жебріянівські плавні. Довжина каналу складає 6960 метрів.
З проблем  каналу  " Міжколгоспний" являється його постійне  замулювання в головній частині  на ділянці ПК0+00 -ПК21+00. Як відомо, р. Дунай, будучи джерелом якісної поливної води, несе велику кількість наносів, досягаючи до 370г/м3.  Маючи вільне примикання до р.Дунай, в канал " Міжколгоспний" потрапляє значна кількість зважених наносів , які внаслідок  зниження течії осідають в його головній частині  , утворюючи " перекат" заввишки до 3-х метрів.
Перекати, що утворилися, зменшують поперечний  переріз каналу"Міжколгоспний" і в межений період при низьких  рівнях води в р. Дунай значно  зменшують  потрапляння води в канал , порушуючи  як режим водоподачі на Татарбунарську зрошувальну систему, так і водообмін в Стенцівсько-Жебріянівських плавнях.
Канал Кофа

Канал „ Кофа ” призначений для наповнення та скиду води з озера Китай. Довжина підводячої частини каналу Степовий складає – 75 м , відводячої – 1300 м , ширина дна каналу -20 м , ширина по дзеркалу води – 30 м. Канал кофа є продовженням каналу Степовий , його довжина складає – 3100 м, ширина каналу по дну – 16-20 м, ширина по дзеркалу води – 30 м.
У баровій частині каналу відмітка дна від 1.0 до 1.1 мБС і немає можливості для проведення повноцінних водообмінних заходів озера Китай, тому потрібно проведення днопоглиблювальних робіт.

Канал Дунай-Сасик

Канал „ Дунай- Сасик ” збудований для регулювання відміток рівня води водосховища Сасик. Довжина підводячої частини каналу складає – 230 м , а відводячої – 13270 м. ширина каналу по дну складає 75 м, ширина по дзеркалу – 110м. Існуючі відмітки дна відводячого каналу перевищують проектні від 2,2 до 2,6 м , обсяг замулення каналу – 58000 м3. Відмітка дна відводячого каналу вище проектних від 1,6 до 2,0 м.
 Відмітки дна каналу у баровій частині складають 1,2 мБС , що є незначним і на пропускну здатність каналу істотно не впливає.


КМУВГ © 2022 |