Saturday, 02.07.2022, 21:45
Вітаю Вас Гость | RSS
----------
     Дунай – друга за величиною ріка в Єропі. Протікає територією Німеччини, Австрії, Словакії, Угорщини, Хорватії, Сербії, Болгарії, Румунії, Молдови, та України. Бере свій початок на південному заході Німеччини в Шварцгальді, впадає в Чорне море. Довжина ріки – 2960 км , площа водозбору 817 тис. км2.. У водному режимі Дунаю добре виражені три фази: весняна повінь, літні й осінні паводки, осіння і зимова межені. Протяжність ріки територією Кілійського району складає 58 км. Ріка являється джерелом питного водопостачання , джерелом зрошення та водною транспортною артерією.

    Річка Єнікіой
бере початок в Арцизькому районі. Протікає через с. Новоселівку та Фурманівку і впадає в оз.Китай. Протяжність річки на території району складає11,.5 км. Річка маловодна. Живлення відбувається за рахунок дощових та талих вод. Стан річки потребує доглядових робіт по розчищенню русла.
   Річка Дракуля бере початок біля селища Плоцк Арцизського району, протікає  на території Татарбунарського району, проходить через села Дмитрівка, Трудове, Мирне Кілійського району  і впадає в Стенцівські плавні. Заплава  річки прируслова, двохстороння, в середній течії має ширину 200 м, в нижній 600 м. Ріка зрегульована і служить відвідною дреною – пущена каналом (ГВК-3) мимо Дракулівського водосховища.
Басейн річки включає пойму ріки, втягнутий в інтенсивний господарський оборот і річка в комплексі представляє собою керуючу систему.


КМУВГ © 2022 |