Головна | Реєстрація | Вхід
Субота, 27.04.2024, 11:28
Вітаю Вас Гость | RSS
----------

 

...

Наказ №16 від 25.01.2020р. Про пропуск льодоходу , повені і паводків у 2020 році.

Наказ № 17 від 25.01.2020р. Про Положення, Регламент і склад Диспетчерської служби Кіліцського МУВГ.

РЕГЛАМЕНТ взаємодії Диспетчерської служби КМУВГ з підвідомчими структурами у межах відомчої функціональної підсистеми Державного агентства водних ресурсів в межах Урядової Інформаційно – аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій ( далі Регламент).

План дій КМУВГ щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році.

      Підготовка водогосподарських об’єктів до пропуску льодоходу, весняного водопілля та паводків

 

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на водогосподарських системах, водних об’єктах, ГТС під час пропуску льодоходу, повенів, паводків, на виконання наказу БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю від 15.01.2019 року № 14 „Про пропуск льодоходу, повені, паводків у 2019 році ” був складений аналогічний наказ по управлінню від 17.01.2019 №20-В "Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2019 році."

Виконані наступні заходи:

· затверджений "План дій щодо підготовки до пропуску льодоходу , повені та паводків у 2019 році” та забезпечено його виконання ;

· працювала Диспетчерська служба, яка проводила оперативний моніторинг за станом водних об’єктів та водогосподарських систем, було забезпечено інформування аналітично-диспетчерського центру басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю відповідно до регламенту взаємодії АДЦ басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю з підвідомчими управліннями;

· забезпечено водовідведення скидних, колекторно-дренажних вод насосними станціями водогосподарських систем .Захист від підтоплення міст і сіл, с/г угідь вирішує Кілійське МУВГ 13 насосними станціями, з них в 2018 році працювало 10 насосних станцій.

· по експлуатаційних дільницях закріплена техніка, створено 8 аварійних бригад (65чол), створений аварійний запас обстежені ГТС, насосні станції, колекторно- дренажна мережа в зонах обслуговування разом з представником відділу НС райдержадміністрації: ГТС на Дракулівському водосховищі, потенційно-небезпечний об’єкт ,гребля Дракулівського водосховища, водоскидні канали ГВК-3, ГВК-5,(акт від 25.01.2019р). Розроблена схема взаємодії з відповідними територіальними органами виконавчої влади, схема оповіщення та реагування у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуацій та забезпечено надійний зв’язок

Аналіз пропуску високих вод у звітному році

Ріка Дунай – друга за величиною річка Європи. Рівневий режим Дунаю складний. Це тому, що ріка приймає притоки з кліматичними зонами Європи, які мають різні умови живлення. Весняне водопілля практично відокремити дуже важко, тому що на нього накладаються зливові паводки. Різкі коливання рівнів у розрізі року та швидкі течії води (2-2,5 м/сек) обумовлюють значну інтенсивність руслових процесів на р. Дунай.

Процес руйнування берегів впливає на стійкість дамб обвалування та приводить до виводу з дії орних земель, шлюзів, насосних станцій, житлових та промислових будівель. В зону можливого затоплення на дільниці р. Дунай в Кілійському районі можуть потрапити: с/г угіддя-16401га, три населених пункти, 1040 садиб, населення 5200 чол., рибозаплідники -590,6га , один ставок -5,6га, об’єкти охорони здоров’я-2 одиниці, об’єкти енергетики – 4 одиниці / 97км, п’ять насосних станцій, одна насосна станція водопостачання, питний водозабір - 2 одиниці, 70 км автошляхів.

Українська ділянка р. Дунай захищена водоогороджувальними дамбами. Загальна довжина дамб, призначених для захисту від підтоплення заплавних земель і населених пунктів, складає 315 км, із них уздовж р. Дунай – 219 км. Ділянка м.Кілія - шлюз Міжколгоспний (46.8 - 39,0км) довжиною 7,8 км починається на території м. Кілія. Дамба захищає від затоплення Кілійську рисову ЗС площею 1000га, елеватор, нафтобазу, автодорогу Кілія-Вилково.

      На протязі 2018 року рівень води в річці Дунай був нестабільний. На Кілійській ділянці Дунаю критичний рівень 265см/, на Вилківській дільниці /критичний рівень 155 см/. Спостерігалось підняття рівня води в р. Дунай в січні від 91 см (БС) до 127см (БС), в лютому місяці рівень падав до 33см(БС) та піднімався до 113см(БС), на протязі березня від 85см(БС) до 171см (БС) , у квітні рівень води коливалися в межах від 145см(БС) до 177см(БС), травень - від 79 до 145см (БС) в кінці місяця, з початку червня та на протязі всього місяця спостерігалося постійне падіння рівня до 49см(БС). В першій декаді липня рівень води коливався від 57см(БС) до 85см(БС) . В серпні місяці рівень води опускався до 25см(БС), а у вересні до 5см(БС).  У жовтні та листопаді рівень води коливався від 3см(БС) до 27см(БС), у грудні від 2см до 39см(БС). Отже, найбільш високі рівні зафіксовані з січня по квітень місяць 91-177см(БС) , при критичному 265см(БС), тобто проходження високих вод не спостерігалося, а отже підтоплення сільгоспугідь та населених пунктів не зафіксовано.

Виконання плану заходів Кілійського міжрайонного управління водного господарства щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році (на виконання Плану дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році в Одеській області)


1. Проаналізовано дії управління та його сил під час пропуску весняної повені та дощових паводків минулих років і з урахуванням попередніх кліматичних екстремумів, уточнено об’єкти, де можливе виникнення надзвичайних ситуацій, розроблений та затверджений План заходів управління з підготовки до пропуску весняної повені та дощових паводків у 2019 році.

2. Уточнено розрахунок сил та засобів для проведення запобіжних заходів і виконання робіт з ліквідації наслідків весняної повені та дощових паводків.

3. Затверджено порядок взаємодії управління та структур ЄДС запобігання і реагування на НС техногенного та природного характеру на місцевому рівні з визначенням відповідальних осіб, порядку і регламенту зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, підтоплення й затоплення територій та об’єктів та виконання робіт з ліквідації наслідків весняної повені та дощових паводків.

4. Створений оперативний штаб та групи для керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків, розробити регламент їх роботи, у тому числі цілодобового чергування. 5.  05.12.2018 р. проведено навчання та тренування органів управління і формувань єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах пропуску льодоходу, паводку і повені.

6. Приведені в готовність гідрометричні споруди, прилади, пристрої та обладнання на водомірних постах для здійснення гідрологічних спостережень за ситуацією при пропуску весняної повені та дощових паводків.

7. Обстежений стан гідроспоруд на водосховищах і меліоративних системах та стан об’єктів, які знаходяться в зоні впливу шкідливої дії весняної повені та дощових паводків. Вжито заходи для забезпечення їх готовності до безаварійного пропуску повені.

8. Встановлений оптимальний режим роботи Дракулівського водосховища і державних зрошувальних систем з урахуванням екологічних вимог, санітарних норм і правил.

9. Проводились щоденні спостереженя за рівнями води в р.Дунай та каналах зрошувальних систем та динамікою зон затоплення з метою своєчасного здійснення оперативних заходів щодо захисту населення і зменшення збитків в період проходження паводку.

10. Підтримувався постійний зв'язок з Гідрометцентром ЧАМ та Дунайською ГМО для отримання прогнозу та відстеження гідрологічної ситуації на водних об’єктах району у басейні р. Дунаю.

11. Створений аварійний запас паливно-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, шанцевого інструменту тощо. Забезпечено його завчасне та раціональне розміщення поблизу зон можливих затоплень.

 

© 2024 |
Редактировать сайт