Четвер, 21.02.2019, 00:21
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Контакти
Адреса:
68300, м. Кілія,
вул. Богдана Хмельницького, 78
тел./факс:
(04843) 4-11-78,
e-mail:
kilyvh@ukr.net
Пошук
Статистика
Форма входу

 

...
 

 

         Підготовка водогосподарських об’єктів до пропуску льодоходу,    весняного водопілля та паводків

 

     З  метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на водогосподарських системах, водних об’єктах, ГТС під час пропуску льодоходу, повенів, паводків, на виконання наказу облводресурсів від 30.12.2016 року  № 112  „Про пропуск льодоходу, повені, паводків у 2017році”  був  складений  аналогічний  наказ  по управлінню від 11.01.2017 №06  "Про пропуск    льодоходу, повені та паводків у  2017 році."  

 Виконані наступні заходи:

·        затверджений "План дій щодо підготовки до пропуску льодоходу , повені та паводків у 2017 році” та забезпечено його виконання ;

·        працювала Диспетчерська служба, яка проводила оперативний моніторинг за станом водних об’єктів та водогосподарських систем, було забезпечено інформування  аналітично-диспетчерського центру облводгоспу  відповідно до регламенту  взаємодії АДЦ облводгоспу з підвідомчими  управліннями;

·        забезпечено водовідведення  скидних, колекторно-дренажних  вод насосними станціями  водогосподарських систем .Захист від підтоплення міст і сіл, с/г угідь вирішує Кілійське УВГ  13 насосними станціями, з них в 2017 році працювало 10 насосних станцій.

·          по експлуатаційних дільницях  закріплена техніка, затверджено аварійні бригади (30чол),  створений аварійний запас обстежені ГТС,  насосні станції, колекторно- дренажна мережа в зонах обслуговування разом з представником відділу НС райдержадміністрації: ГТС на Дракулівському водосховищі, потенційно-небезпечний об’єкт ,гребля Дракулівського водосховища, водоскидні канали ГВК-3, ГВК-5,(акт від 12.01.2017р). Розроблена схема взаємодії з відповідними територіальними органами виконавчої влади,  схема оповіщення та реагування  у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуацій та  забезпечено надійний зв’язок

 

Аналіз пропуску високих вод  у  звітному році

 

Ріка Дунай – друга за величиною річка Європи. Рівневий режим Дунаю складний. Це тому, що ріка приймає притоки з кліматичними зонами Європи, які мають різні умови живлення. Весняне  водопілля практично відокремити дуже важко, тому що на нього накладаються зливові паводки.  Різкі коливання рівнів у розрізі року та швидкі течії води (2-2,5 м/сек) обумовлюють значну інтенсивність руслових процесів на р. Дунай.

Процес руйнування берегів впливає на стійкість дамб обвалування та приводить до виводу з дії орних земель, шлюзів, насосних станцій, житлових та промислових будівель. В зону можливого затоплення  на дільниці р. Дунай в Кілійському районі можуть потрапити: с/г угіддя-16401га, три населених пункти, 1040 садиб, населення 5200 чол.,  рибозаплідники -590,6га , один ставок -5,6га, об’єкти охорони здоров’я-2 одиниці, об’єкти енергетики – 4 одиниці / 97км, п’ять насосних станцій, одна насосна станція  водопостачання, питний водозабір - 2 одиниці, 70 км автошляхів.

Українська ділянка р. Дунай захищена водоогороджувальними дамбами. Загальна довжина дамб, призначених для захисту від підтоплення заплавних земель і населених пунктів, складає 315 км, із них уздовж р. Дунай – 219 км. Ділянка м.Кілія - шлюз Міжколгоспний (46.8 - 39,0км) довжиною 7,8 км починається на території м. Кілія. Дамба захищає від затоплення Кілійську рисову  ЗС  площею 1000га, елеватор, нафтобазу, автодорогу Кілія-Вилково.

На протязі року  рівень води в річці Дунай був нестабільний. На Кілійській ділянці Дунаю  критичний рівень 265см/, на Вилківській дільниці   /критичний рівень 155 см/.  Спостерігалось підняття  рівня води в р. Дунай в  січні  від 3 см до 31см, в лютому місяці  рівень був в межах від 23 см до 125см,  на протязі березня від 57см  до 111см , у квітні рівень води коливалися в межах від 37 см до 87см, травень - від 57 до 97см  в кінці місяця, з початку червня  та на протязі всього місяця спостерігалося постійне підвищення рівня від 27см до 97см, в першій  декаді липня спостерігалось зниження рівня до 7см , в другій і третій декаді  утримувався на позначці 28-31см. В серпні місяці рівень води опускався в межах  до 2см, вересень - 2-49см ,жовтень – 7-46 см, листопад - 19-61см, грудень 49-102см. Отже, найбільш високі рівні зафіксовані в лютому та грудні місяцях, критичний 265см, тобто проходження високих вод не спостерігалося, а отже підтоплення сільгоспугідь та населених пунктів не зафіксовано.

            Виконання плану заходів Кілійського управління водного господарства щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році (на виконання Плану дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році в Одеській області)


1. Проаналізовано дії управління та його сил під час пропуску весняної повені та дощових паводків минулих років і з урахуванням попередніх кліматичних екстремумів, уточнено об’єкти, де можливе виникнення надзвичайних ситуацій, розроблений та затверджений План заходів управління з підготовки до пропуску весняної повені та дощових паводків у 2017 році. Відділ водних ресурсів та водокористування Кілійського управління водного господарства (Рицька М.Ф.)
2. Уточнено розрахунок сил та засобів для проведення запобіжних заходів і виконання робіт з ліквідації наслідків весняної повені та дощових паводків. Відділ експлуатації меліоративних систем Кілійського управління водного господарства (Кондратюк Т.Є.)
3. Затверджено порядок взаємодії управління та структур ЄДС запобігання і реагування на НС техногенного та природного характеру на місцевому рівні з визначенням відповідальних осіб, порядку і регламенту зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, підтоплення й затоплення територій та об’єктів та виконання робіт з ліквідації наслідків весняної повені та дощових паводків. Керівник Диспетчерської служби Кілійського УВГ (Стоянов М.М.)
4. Створений оперативний штаб та групи для керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків, розробити регламент їх роботи, у тому числі цілодобового чергування. Керівник диспетчерської служби Кілійського УВГ (Стоянов М.М.)
5. 09.11.2017р.проведено  навчання та тренування органів управління і формувань єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах пропуску льодоходу, паводку і повені. Провідний інженер відділу ВР та ВК  Кілійського УВГ (Павліченко С.Ф.)
6. Приведені в готовність гідрометричні споруди, прилади, пристрої та обладнання на водомірних постах для здійснення гідрологічних спостережень за ситуацією при пропуску весняної повені та дощових паводків. Начальники експлуатаційних дільниць Кілійського управління водного господарства (Паляничко В.М.., Бондаренко В.І., Кутас.І.К. )
7. Обстежений стан гідроспоруд на водосховищах і меліоративних системах та стан об’єктів, які знаходяться в зоні впливу шкідливої дії весняної повені та дощових паводків. Вжито заходів для забезпечення їх готовності до безаварійного пропуску повені. Начальники експлуатаційних дільниць Кілійського управління водного господарства (Паляничко В.М.., Бондаренко В.І., Кутас.І.К. )
8. Встановлений оптимальний режим роботи Дракулівського водосховища і державних зрошувальних систем з урахуванням екологічних вимог, санітарних норм і правил. Відділ водних ресурсів та водокористування Кілійського управління водного господарства ( Рицька М.Ф.)
9. Проводились щоденні спостереженя за розвитком повені, паводків та динамікою зон затоплення з метою своєчасного здійснення оперативних заходів щодо захисту населення і зменшення збитків в період проходження паводку. Начальники експлуатаційних дільниць Кілійського управління водного господарства (Паляничко В.М., Бондаренко В.І., Кутас І.К. )..
10. Підтримувався постійний зв'язок з Гідрометцентром ЧАМ та Дунайською ГМО для отримання прогнозу та відстеження гідрологічної ситуації на водних об’єктах району у басейні р. Дунаю. Керівник диспетчерської служби Кілійського УВГ ( Стоянов М.М. ).
11. Створений аварійний запас паливно-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, шанцевого інструменту тощо. Забезпечити його завчасне та раціональне розміщення поблизу зон можливих затоплень. Відділ експлуатації меліоративних систем Кілійського управління водного господарства (Кондратюк Т.Є.)
Корисні посилання

Відпочинок


GISMETEO: Погода по г.Килия

КМУВГ © 2019 |