Головна | Реєстрація | Вхід
Понеділок, 07.07.2025, 21:04
Вітаю Вас Гость | RSS
----------
  ВІДЧУТНІ ЗМІНИ   

Вилківська дільниця Дунайських споруд (далі - ВДДС), яка Наказом Агентства водних ресурсів України у серпні цього року приєднана до Кілійського міжрайонного управління водного господарства (далі – Управління) стала «гіркою пілюлею» у питаннях що належать до сфери відповідальності служби охорони праці та пожежної безпеки Управління.

Через брак належного фінансування щодо забезпечення працівників дільниці спецодягом та взуттям, засобами індивідуального захисту, проведення медоглядів, атестації робочих місць за умовами праці в останні роки не проводилось. Застаріла та невідповідна вимогам сучасних законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки документація. Відсутнє проведення навчання та перевірка знань з охорони праці та пожежної безпеки посадовим особам, спеціалістам та працівникам дільниці, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

Посилити увагу до вирішення питань охорони праці та пожежної безпеки запропонувала комісія оперативного адміністративно контролю четвертої ступені Басейнового управління водних ресурсів Причорномор’я та нижнього Дунаю,(надалі БУВР), яка провела перевірку стану охорони праці та пожежної безпеки Управління в серпні цього року.

Жорсткі терміни на усунення виявлених недоліків не поставили колектив ВДДС у розпач. Вчасно та на відповіднім рівні розроблені інструкції з охорони праці для видів робіт та по професій виробничого підрозділу, інструкції з пожежної безпеки. На нових стендах, плакатах власного виробництва охоплена специфіка діяльності Вилківської дільниці Дунайських споруд. У Кутку охорони праці розміщені діючі нормативно-правові акти з охорони праці та пожежної безпеки. Новий пожежний щит укомплектований необхідним пожежним інвентарем.

Та не все що виявила перевірка комісії БУВРУ зроблено. Начальник дільниці Борисава Валентина Євгенівна розуміє що на цей раз вона не поодинока у вирішенні поставлених питань. Настрій нового енергійного керівника Управління С. А. Просяника на досягнення задовільних результатів допоможе не тільки вирішить невдоволеність трудового колективу низької заробітної платою, але й в певній степені наладить роботу по забезпеченні в структурному підрозділі виконання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

Сподіваємось що нагадувати керівнику БУВРу Л. О.Гричулевич що не встигли виконати доведеного завдання у повному обсязі не прийдеться.

   

Провідний інженер з охорони праці Управління В.Лук’янов 27.09.2019р.

                                                                                 


Службою охорони праці керує ведучий інженер з охорони праці Лукянов В.А.



    Згідно положенню "О розробці інструкцій з охорони праці ” № 9 від 29.01.1998 року, управлінням розроблені та введені в дію 104 інструкції
 
    На кожному робочому місці обладнано кутками з охорони праці з комплектами інструкції по видам робіт та професій.

 

 

  


   Кожного кварталу виконується перевірка 3 ступені з охорони праці та пожежної безпеки по всім підрозділам. Виявляються недоліки та порушення правил з охорони праці.
 
   Кожен другий тиждень місяця в підрозділах проводиться День з охорони праці, де заслуховуються порушники трудової дисципліни та правил з охорони праці

 

 

 Коли перевірка на благо

 

          Кілійське міжрайонне управління водного господарства (надалі Кілійське МУВГ)  Фондом соціального страхування України Управлінням виконавчої дирекції Фонду в Одеській області визнано базовим підприємством з питань охорони праці Кілійського району.  Та «почивати на лаврах»  не вдається.

         Система контролю Державного агентства водних ресурсів України , яка передбачає п’яти ступеневий оперативний адміністративно-суспільний контроль за станом охорони праці, системні перевірки   Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, виробничим підрозділом яким є  Кілійське МУВГ, особливу увагу звертають на функціонування системи управління охороною праці (надалі СУОП).

        Зрозуміло, що гарантувати безпечну працю неможливо. Звести до мінімуму ступінь ризику, максимально гарантувати безпечність праці в нашому управління вирішальне значення дійсно має СУОП.  Та якщо заспокоїться, «дати слабину» в виконанні вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці – чекай на біду.

     Реальну допомогу в освідомленні виконання нормативно-правових актів з охорони праці нам допомогла планова перевірка  Головного управління Державної служби України з питань праці в Одеській області, яка відбулася у лютому місяці цього року. Щоби не бути голослівним приводжу підхід державних інспекторів цього управління.

   Відповідно до Положення про перевірки за 10 діб Кілійське МУВГ повідомили про її проведення, що сприяло активній підготовці об’єктів   управління посадовими керівниками, починаючи з начальника управління,  спеціалістами та працівниками управління, відповідно до своїх посадових інструкцій.

 Десятиденна перевірка почалася з попереднього ознайомлення функціонування СУОП та екзаменування керівників та спеціалістів структурних підрозділів на відповідні знання.

Начальником Ізмаїльского відділу Головного управління нагляду з промислової безпеки Держпраці в Одеській області Тищенко Олегом Вікторовичем та головними інспекторами цього управління Ротань Іваном Васильовичем, Бачурським Володимером Констянтиновичем та Надельниченко Олександром Сергійовичем пильно перевірялись:

-об’єкти технічних регламентів;

-експлуатація обладнання підвищеної небезпеки;

-безпечне ведення робіт та промислової безпеки;

-забезпечення спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

-стан умов праці та здоров’я працівників;

-дотримання гігієни праці;

-дотримання санітарних норм і правил;

-якість атестації за умовами праці;

-своєчасність проведення медогляду працівників;

-наявність та комплектування мед аптечок;

-навчання та перевірку знань з охорони праці та пожежної безпеки;

-заходи для запобігання профхворобам;

-своєчасність профілактичних заходів з безпеки праці.

У відповідності до Акту перевірки та виданих Приписів в управлінні наказом по підприємству були розроблені заходи по їх усуненню, призначенні відповідальні особи та визначені строки на своєчасність виконання робіт.

На даний час більшість виявлених порушень усунуто та  робота продовжується над пунктами приписів, потребуючих значних витрат коштів на їх виконання. У подальшому адміністрація управління буде  своєчасно повідомляти  Ізмаїльский відділ Головного управління нагляду з промислової безпеки Держпраці в Одеській області про хід виконання приписів.

 Відновлення перевірок Головним управлінням Держпраці в Одеській області на прикладі нашого управління на ділі показало необхідність  контролю по дотриманню вимог законодавчих та НПА з охорони праці на місцях.

На  передодні  Всесвітнього Дня з охорони праці, виконання приписів Головного управління Державної служби України з питань праці в Одеській області, буде нашим вкладом до відзначення цієї важливої дати у суспільстві.

 

Провідний інженер з охорони праці Кілійського МУВГ   В.Лук’янов

 

 

22.04.2019

Атестація робочих місць за умовами праці

 

         В Кілійському міжрайонному управлінні водного господарства атестація робочих місць за умовами праці виконується кожні п’ять років.  За своєчасністю її проведення слідкує атестаційна комісія , яка є колегіальним органом і вирішує усі питання щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці в управлінні.

         Наказом начальника управління Іваненко О.П. про проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі – атестація) атестаційна комісія своєчасно до графіку її проведення, розпочала свою роботу.

            В цьому році за результатами атестації буде складаний  перелік робочих місць, зайнятість на яких надає право на пільгове пенсійне забезпечення, надання щорічної додаткової відпустки, доплати до заробітної плати та безкоштовне одержання молока .

              У відповідності до пункту 2.3 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці ,  ( затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 №41) зазвичай обов’язки між членами комісії розподіляє головний інженер управління Стоянов М.М..

           Передбачається проведення атестації робочих місць тракториста-машиніста, водія автомобільного крану та коваля ручного кування, термін дії яких закінчується у травні 2019року.

         Атестація робочого місця електрогазозварника відбулася у 2018 році .

        Після одержання висновків відповідності матеріалів атестації робочих місць за умовами праці діючому законодавству  від Головного управління Держпраці в Одеській області, в управлінні буде виданий наказ про затвердження результатів атестації.

         За результатами проведення атестації постійно діючою комісією для робітників управління будуть встановленні пільги та компенсації, у трудові книжки працівників внесені відповідні записи, результати атестації враховуються при укладанні  колективного договору.

 

Провідний інженер з охорони праці                                       В.О. Лук’янов

 

11.04.2019

 

Аналіз проведення роботи з охорони праці в Кілійському міжрайонному управлінні водного господарства.

        В Кілійському міжрайонному управлінні функціонує система управління охороною праці (надалі СУОП),що затверджена  відповідним нормативно-правовим актом та наказами по управлінню. Система управління охороною праці забезпечує вирішення конкретних питань з охорони праці та пожежної безпеки у одинадцяти  виробничих підрозділах  управління.     

          У зв’язку з тим, що на сьогодні в Україні немає нормативного документа із вичерпним переліком робіт із підвищеною небезпекою, на які потрібно оформлювати наряд-допуск, в управлінні  розроблено Положення про видачу наряду-допуску . Затверджено перелік робіт,  які виконують за нарядом – допуском. А саме, в «однієї упряжці»  із СУОП,  Положення про видачу  наряду - допуску створює жорсткі вимоги для ставлення працівників до безпеки праці.

       Посадові керівники, починаючи з начальника управління, та  спеціалісти згідно до наказів по управлінню , вимог СУОП та Положення про видачу наряду-допуску,  забезпечують безпечне виконання робіт  та експлуатацію обладнання  по призначенню. Повсякденна увага начальників експлуатаційних дільниць  по забезпеченню безпечних умов праці до початку роботи В.І. Бондаренко,  В.М. Паляничко,  І.К. Кутас , та їх підлеглих дозволили  уникнути  травм  при виконанні  робіт  підвищеної небезпеки, у важких та  несприятливих умовах праці.

      Специфіку безпечної  роботи працівників  ремонтно-механічної майстерні ,  авто гаражу та комплексу очисних споруд Кілійського групового водопроводу успішно здійснюють керівники цих підрозділів О.А.Філіппов, Г.В.Терзі та Г.Є.Зімченко.

      Завдяки провідним інженерам О.П.Корчака , В.С. Колчаг  та  В.Ф.Жаман,  їх безпосередній присутності при виконанні робіт , переконанні додержуватися  передбачених нарядам – допускам вимогам, в колективах відбулась принципіальна зміна в самосвідомості по самозбереженню.

       Особисту відповідальність за виконання робіт підвищеної небезпеки та свого здоров’я досвідчені робітники передають молодшому поколінню.  Спадкоємність   передачі секретів виконання робіт підвищеної небезпеки дозволяють зберігати головне – життя та здоров’я робітників у період їх трудової діяльності.

       В поодиноких випадках, при прийомі на роботу машиністами насосних станцій недостатньо обізнаних працівників, їх  беруть після стажування під особистий контроль досвідчені керівники насосних станцій Щьотніков О.І., Левченко П.П., Боєв Д.К.

      Особливе місце у електробезпеці працівників  48 насосних станцій та іншого електрообладнання підприємства на яких працює 148  чоловік,  приділяється службі висококваліфікованих  енергетиків з наладки та обслуговуванню енергооб’єктів. Відповідальний за електрогосподарство управління,  начальник цеху ЦРЕМО  В.М.Долженко  з  інженером  енергетиком С.М.Ніколаіца здійснює  безпечну роботу  електромеханічного обладнання на кожному робочому місці в управлінні.

       Електротехнічна лабораторія проводить необхідні вимірювання і дає допуск до підключення в електромережу насосні станції. Цю роботу  виконує керівник лабораторії  О.С. Зіборов з інженером –метрологом  О.В.Курбацьким.

      На території підприємства у виробничих приміщеннях,  на експлуатаційних дільницях, робочих місцях відповідно до НПА розроблені в установленому порядку та виконуються  положення , інструкції та інші нормативні акти,  що діють в межах підприємства.

А як навчити керівників виробничих підрозділів виконувати нормативно-правові  акти з охорони праці ? Як нагадати  підлеглим  про їх  особисту відповідальність турбуватися за своє здоров’я та здоров’я оточуючих людей при виконанні робіт?

 

      Для цього, згідно затвердженого начальником управління Положення про навчання з охорони праці та пожежної безпеки, розробленого відповідно чинних нормативно-правових актів, наприкінці  січня та у лютому  будуть проведені навчання та перевірка знань посадових осіб, працівників і спеціалістів у кількості 269 чоловік.

      Повсякденний контроль за роботою по безпеці виробництва здійснює служба охорони праці та комісія,  відповідно до положення про трьох ступеневий адміністративно – суспільний контроль.

      Комісія третьої ступені адміністративно-суспільного контролю , очолювана головним інженером Стояновим М.М. виконує аудит охорони праці, дає оцінку безпеки виробничого обладнання та устаткування , вживає заходів щодо усунення  небезпечних для здоров’я виробничих факторів.

     У порядку профілактичних заходів, відповідно до доручення Держводагентства «Про нещасні випадки на виробництві», видано наказ по управлінню. Проведено аналіз нещасних випадків, що відбулися  в Держводагентстві у 2017 році та позапланові інструктажі з усіма працівниками управління по запобіганню аналогічних випадків.

 

       Начальник управління О.П.Іваненко не заощаджує на охороні праці, а навпаки притягає до відповідальності посадових осіб за порушення, що  приводить до негативного впливу на здоров’я працівників.

       Затверджені  профспілковою конференцією  Комплексні заходи для досягнення нормативів  та підвищення існуючого рівня охорони праці реалізуються.

       Проведено періодичний медогляд працівників у повному обсязі у кількості 240 чоловік на що витрачено 47 тис.  грн.

       Для придбання спецодягу та курток утеплених витрачено 57 тис. грн., на придбання взуття 32 тис. грн..,  рукавиць та  рукавичок 8 тис. грн. Закуплені   діелектричні  рукавички та інші СІЗ . На навчання та атестацію робочих місць за умовами праці 5 тис. грн. На ремонт та перезарядку  48 вогнегасників витрачено 12 тис. грн. В цілому на заходи з охорони праці та пожежної безпеки витрачено 330 тис. грн.

        На протязі усього року працює столова для робітників. Комплексний обід  з трьох страв  коштує 10 грн.

        На березі  моря база відпочинку  на 95 місць зі столовою оздоровлює робітників та членів їх сімей по льотним тарифам.

        В  розпорядженні працівників кожного виробничого підрозділу:  душові, теплі туалети , умивальники з теплою водою, гардеробні, класи для проведення навчань.

      Опалення  адміністративних,  виробничих та побутових приміщень, їх освітлення видержуються в нормах , передбачених відповідними нормативами .

      Сьогодні робітники експлуатаційних дільниць і насосних станцій, використовуючи «вікна» у погодних зимових умовах, працюють на каналах міжгосподарської мережі і насосних станціях. Працівники  ремонтно-механічної майстерні, авто гаражу своїм трудом сприяють у виконанні поставлених завдань, адже  до поливного періоду 2018 року залишилось три місяці.

       Головний тезис адміністрації управління «Спочатку створи безпечні умови праці, а потім допускай людей до роботи» спрацьовує.

17.01.2018

 

        

Навчання робітників з охорони праці


 
     В КМУВГ згідно тематичного плану та програми навчання проводиться спеціальне навчання робітників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, в перебігу 34 години, з охорони праці та пожежної безпеки. В проведенні навчання приймають участь державний інспектор Ізмаїльського відділу промислової безпеки та охорони праці - Ротань І.В., начальник відділу виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Кілійському районі - Койчев С.О. та члени постійно діючої комісії з проведення навчання на чолі з головним інженером управління Стояновим М.М.
 

 
    В управлінні розроблено Положення про навчання з ОП та ТБ з урахуванням специфіки виробництва та нормативно-правових актів. Широко використовуються плакати і тести, які були підготовлені спеціалістами управління і видані Дирекцією Фонду соцстрахування. Всього навчанню підлягають 240 робітників управління різних спеціальностей.
    Головним завданням проведення даного заходу є профілактика та запобігання нещасних випадків на виробництві. Так в 2013 році в управлінні не виявлено жодного нещасного випадку, що говорить про ефективність проведеної роботи.


25.02.2014

 

 


 

 

© 2025 |
Редактировать сайт