Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 18.04.2024, 17:49
Вітаю Вас Гость | RSS
----------

ХХІІ Спартакіада



6 серпня 2013 року в м. Ізмаїл на спортивних спорудах Ізмаїльського УВГ була проведена ХХІІ спартакіада серед виробничих колективів Одеського обласного управління водних ресурсів. Змагання проводились згідно затвердженного плану оргкомітетом спартакіади.



     Команда Кілійського УВГ, під назвою "Придунаєць", взяла активну участь у змаганнях в голові з капітаном команди Стояновим М.М. За результатами змагань команда "Придунаєць" зайняла ІІ місце отримавши кубок, грамоти та грошові премії.



10.09.2013

Інформація про зміни в законодавстві!!!

З 01.07.2013 набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», відповідно до прикінцевих положень якого статтю 51 Водного кодексу України, викладено у новій редакції.

Зазначений закон та зміни до статті 51 Водного кодексу України змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об'єктів в користування на умовах оренди.

Відповідно до прийнятих змін, чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання водних об'єктів.

По-перше водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються в користування на умовах оренди відповідно та у порядку, передбаченому статтею 51 Водного кодексу України, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

Відповідно до статті 1 Водного кодексу України водосховище комплексного призначення - водосховище, яке відповідно до паспорта використовується для двох і більше цілей (крім рекреаційних).

Водні об'єкти надаються у користування на земельних торгах (статті 135 - 139 Земельного кодексу України) у комплексі із земельною ділянкою, органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (при цьому віднесення водного об'єкта до загальнодержавного або місцевого не має значення), відповідно до договору оренди, погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України.

Типовий договір оренди водних об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України, режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.

Крім того, типовим договором оренди передбачено відповідальність орендаря за шкоду, що може бути нанесена третім особам, внаслідок неналежного виконання умов договору.

Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта. Порядок розроблення паспорта водного об'єкта затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за№ 775/23307.

Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єкти затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.05.2013 № 236 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за №986/23518.

Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Так, зокрема у статті 47 Водного кодексу України передбачені можливість та порядок обмеження права загального водокористування.

Відповідно до положень зазначеної статті на водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Водокористувач (орендар), який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, . зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.

Орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).

З наведеного вбачається, що громадяни України мають право реалізовувати свої права на загальне водокористування у передбачених для цього місцях.

При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку.

Якщо водокористувачем (орендарем) не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень, а заборона загального водокористування водними об'єктами, наданими в користування на умовах оренди є підставою для розірвання договору оренди.

По-друге частини рибогосподарських водних об'єктів, рибогосподарські технологічні водойми, акваторії (водний простір) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, надаються в користування на умовах оренди відповідно до статті 14 Закону України «Про аквакультуру» для цілей аквакультури.

Рибогосподарською технологічною водоймою є штучно створена водойма спеціального технологічного призначення, що визначається технічним проектом та/або паспортом, яка наповнюється штучно за допомогою гідротехнічних споруд і пристроїв та призначена для створення умов існування і - розвитку об'єктів аквакультури (до зазначених водойм відносяться водойми державних та комунальних підприємств рибогосподарської галузі).

Щодо орендодавців то відповідно до статті 122 Земельного кодексу України повноваження щодо надання водних об'єктів у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів - Раді міністрів Автономної Республіки Крим та обласним державним адміністраціям.

Щодо водного об'єкта, частина якого розташована в межах населеного пункту, а інша частина за його межами, то одним із способів надання такого об'єкта в оренду шляхом зміни меж населеного пункту таким чином, щоб весь водний об'єкт знаходився в межах населеного пункту або за його межами. Зміна меж населеного пункту здійснюється у порядку, передбаченому Земельним кодексом України (статті 173 - 176 Земельного кодексу України). Також можливим є передача частини земельної ділянки (дна водного об'єкта) у комунальну власність чи земельних ділянок комунальної власності у державну власність (стаття 117 Земельного кодексу України).

Щодо діючих договорів укладених до 01.07.2013, то відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

Разом з цим, відповідно до статті 770 Цивільного кодексу України у разі зміни власника речі, переданої у найм (оренду), до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця (орендодавця), якщо інше не передбачено договором.

Крім того, відповідно до статті 32 Закону України «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов договору, якщо інше не передбачено договором.


21.08.2013

Інформація про хід поливного сезону 2013 року.

 на 09.07.2013 року  полито фізичної площі 11061 га , в т.ч.рису 3241га,
подано води до комерційної точки виділу 50358.9 тис. м3, задіяно 18 насосних станцій

 Відведено скиднх, колекторно дренажних вод  з початку року 26586,87 тис.м3, задіяно 8 насосних станцій.


10.07.2013

Про щотижневу водогосподарську обстановку за період   з  03.07.2013р.  по 09.07.2013р.:



Метеорологічна ситуація:

     Температура вночі була в межах від  +13º С до +21º С, на 8 годину  ранку  від +17º до +22ºС, спостерігалися опади : Мирнівська ЕД –  8,1мм,  Червоноярська ЕД – 7,5 мм,  Кілійська ЕД – 7,9 мм. гідрологічні показники: на протязі тижня рівень води в о. Китай – 89..92см (БС), р.Дунай на Кілійській  дільниці -125…141см (БС) ( критичний рівень 232см(БС)), на Вилківській дільниці – 61…63см(БС) (критичний рівень 80см(БС)). За минулий тиждень заповнення Дракулівського водосховища  не проводилось. Рівень води в межах 10,35 БС, об’єм  - 1055 тис.м3, (рівень мертвого об’єму - 480 тис.м3), мінералізація у водосховищі- 0,946 г/дм3 станом на 06.06.13р.;  на водовідведення на протязі тижня  працювали 4 насосних станції: НС-2, НС-3,Дружба-3, Осушувальна, відведено – 968,2 тис.м3  води; на подачу води до точок виділу  працювала  насосна станція ЗНС-1,  подано – 55,9 тис.м3  води; на подачу води до комерційної  точки виділу  працювали 6 насосних станції:  Госфонд,  Нс-1(КРОС), Ліски-3, НС-2 (КРОС), Ліски-1, Василівська,  подано – 1131,38 тис.м3 води; на подачу технічної води на Кілійські очисні споруди працювала н/ст КГВ-1,  подано – 3,653 тис. м3 води; на заповнення РЧВ  працювала н/ст КГВ-2 , подано – 1,596 тис. м3 води; на подачу  питної води по КГВ  працювала насосна станція: Шевченково,  подано – 0,95 тис.м3 води, реалізовано питної води – 2 тис.м3; Небезпечних подій на водних об’єктах в районі не виявлено, потенційно-небезпечний об’єкт - гребля Дракулівського водосховища та гідроспоруди на системах в задовільному стані; експлуатаційні  дільниці працювали   в режимі повсякденної діяльності. Об’єкти життєзабезпечення, житлової будівлі огороди в низинах міста Вилкове та споруди на території приватного житлового сектору не підтоплені.

09.07.2013

Атестація інженерно-технічних працівників управління

     З метою підвищення ефективності праці та відповідальності, об'єктивної оцінки ділових якостей фахівців та спеціалістів, в КУВГ з 25.06 по 02.07.2013р. була проведена атестація інженерно-технічних працівників.
    Згідно наказу по управлінню була створена атестаційна комісія в голові з головним інженером Стояновим М.М. та був затверджений графік проведення атестації.
    Атестації підлягають 52 спеціаліста управління. За результатами атестації,  шляхом відкритого голосування, всі спеціалісти відповідають займаним посадам, 5 керівників рекомендовані в резерв на вищі посади. Головним спеціалістам відділів та підрозділів рекомендовано підвищити свій кваліфікаційний рівень згідно напрямку роботи. Результати голосування було занесено до протоколів засідання комісії та атестаційного листа по кожному працівнику окремо.

    Після підведення підсумків голосування, рішення атестаційної комісії доведено до відома усіх працівників, які підлягали атестації.

03.07.2013    

Інформація про хід поливного сезону 2013 року.

В зоні обслуговування   Кілійського управління водного господарства
 38 376 га    зрошувальних земель на 13 державних системах.

До 
початку поливного періоду була  проведена районна нарада-семінар з 
водокористувачами питань удосконалення умов Договору з подачі води на
зрошення,  розроблена програма «Полив -2013», Водооблік 2013»,визначено
які системи та  насосні будуть задіяні.

 Придбано та встановлено на насосних станціях на зрошення 3 витратомірних комплекси «ІРКА» 
Для своєчасного забезпечення споживачів придатною поливною водою перед початком поливного сезону проведено  опріснення каналів
 (
80  тис. м3води, затрачено 9800грн державних коштів ), проведено
водообмін Дракулівського водосховища – подано  772 тис. .м3 води
насосною станцією ГНС-1 ТМУВГ.

Було
складено протоколів намірів  з  23 водокористувачами  та розроблено 
планів водокористування на  площу 14901га, заключено  28 договорів    на
площу  14916га ,    з них  рис -3486га..

 Поливний  сезон  2013 року згідно наказу  по управлінню  від 15.04.2012р  № 81-П /1був розпочатий 15квітня 2013 р.
Вартість послуг згідно  затверджених калькуляцій :
на рисових системах  1,8коп  за 1 м3 
на інших системах  - 18 коп за 1 мЗ
 на
27.06.2013 року  полито фізичної площі 10639 га , в т.ч.рису 3241га,
подано води до комерційної точки виділу 43296.27 тис. м3,задіяно 18 насосних станцій

 Відведено скиднх, колекторно дренажних вод  з початку року 22041,97 тис.м3, задіяно 8 насосних станцій.

На Кілійській ділянці річки Дунай водогосподарська ситуація стабілізувалася, рівень води пішов на спад. За останній тиждень максимальний рівень води в річці був 180см (147БС), на 27.06 рівень води - 173см (140БС).
Загрози підтоплення населенних та сільгоспугідь немає.
 

27.06.2013


     30 травня 2013р. в Кілійському управлінні водного господарства були проведено урочисті збори присвячені професійному святу Дню працівників водного господарства.
     На святі були присутні: голова Кілійської райдержадміністрації Кашин М.О., голова Кілійської райради Іванов М.К., начальник Одеського облводресурсів Потоп В.І., голова Кілійського райкому профсоюзів АПК Барон С.С., голова СВК "Дружба" Тіхонов В.П.









     В святковій урочистій обстановці були вручені грамоти найкращим працівникам управління та премії. На честь свята прозвучали музичні привітання.

03.06.2013  


П О З Д О Р О В Л Я Є М О   !!!

І – місце  за підсумками діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу
 за І квартал 2013 року

        Одеське обласне управління водних ресурсів підвело підсумки комплексної оцінки результатів діяльності  підвідомчих організацій  за І квартал 2013 року. Управління протягом звітного періоду здійснювало  заходи, які в цілому дозволили забезпечити стабільну роботу державних меліоративних систем, що дало змогу задовольнити потреби населення району та галузей економіки у водних ресурсах. За рахунок належної організації праці експлуатаційного персоналу управління, залучення коштів спеціального фонду виконані  заплановані обсяги ремонтно-експлуатаційних і доглядових робіт. Забезпечено у повному обсязі виконання договірних зобов’язань з подачі води перед водокористувачами в умовах дії нового порядку надання платних послуг.

22.05.2013


Далі

© 2024 |
Редактировать сайт